מידענות

Information is the oxygen of the modern age

Ronald Reagan

תפקידיו של המידען

המידען מהווה גורם מתווך מקצועי לסינון והערכת מידע נדרש בהתאם לבקשת הלקוח מתוך מידע נרחב המצוי ברשת האינטרנט. ניתן למצוא מידע מגוון ללא תשלום ברשת האינטרנט, אבל לא כל מידע חינמי הינו מידע בעל ערך היכול לתרום לחברה. לפיכך המידע העיקרי והמהימן כרוך בתשלום ויש לאתרו במאגרי מידע למיניהם. למידען המקצועי המתמחה בתחום של שירותי מידענות יש גישה למאגרי מידע אלו במנוי בתשלום ומכאן נובעת חשיבותו בכריית מידע מהימן, מקצועי, עדכני ורלוונטי בהתאם לדרישות הלקוח.

יתרונו של המידען הוא יכולתו למיקוד המידע הדרוש ללקוח במקצועיות ובחסכון זמן יקר לחיפוש יעיל של מידע. המידען מפתח מיומנות והיכרות מקצועית עם האינטרנט תוך גישה למאגרי מידע ואתרים ברשת האינטרנט, גם כאלו שאינם מוכרים או שאינם נגישים בחינם לקהל הרחב.

מיכל באום-ספוז'ניק, בוגרת תארים אקדמאיים, מידענית מקצועית ומנהלת/מייסדת החברה  Michal Information specialist מציעה לכם נסיון מקצועי בתחום שירותי מידענות עסקית, מידענות אקדמית, עזרה בכתיבה ו/או עריכה של עבודה סמינריונית וסיוע בעבודה אקדמית על כל חלקיה בשילוב הענקת שירות אדיב ומיומן ללקוחות.

חשיבותה של המידענות

בעידן טכנולוגיות המידע והתקשורת ההולכת וגדלה, חשיבותה של המידענות מושפעת בעיקר בשל מספר מאפיינים כדוגמת:

כמות המידע

התפתחות רשת התקשורת הדיגיטלית וההתרחבות העצומה של התשתיות לאגירת מידע הביאו לגידול אדיר, מהיר ובלתי פוסק בכמויות המידע המופץ בעולם באמצעים רבים ושונים. תשתיות התקשורת הדיגיטלית מאפשרות כיום לכל אחד לאתר מידע ברשת, בנוסף כל אחד היום יכול להוסיף מידע משלו ולשלוח אותו באופן מיידי לאן שרק ירצה.

היעדר מערכות בקרה וסינון

כמות המידע העצום שנאגרת, זמינה לכולם, כל מי שחפץ יכול למצוא מידע והכי חשוב - להוסיף מידע ולהפיץ אותו, ובעצם כך, בהעדר ניהול ובקרה, המידע אמנם עשיר ומגוון, אך יכול להיות גם לא מדוייק, לא אמין, ולפעמים גם פוגע ומזיק.

זמינות

אמצעי התקשורת האלקטרונית מעבירים את המידע במהירות עצומה לכל קצווי תבל. מנועי החיפוש למיניהם התחכמו והתייעלו עם השנים וגם נוחים מאד לשימוש. הם מאפשרים לגולש לסרוק כמויות עצומות של מידע במהירות רבה ולהגיע למידע המבוקש בכל עת, מכל מקום, בלי שהמבקש צריך לקום מכיסאו.
כל אחד יכול לגשת לכמויות אדירות של מידע בכל עת ומכל מקום.

גיוון רב בצורות ייצוג המידע

פרטי המידע מוצגים בדרכים שונו: טקסט, תמונה, תרשים, קול, סרטי וידאו, אנימציה, ושילוב של כולם בכל דרך רצויה.

אפשר לעזור ? התקשרו 054-4905767
או
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
במסירת פרטים אני מסכים כי החברה תחזור אלי במייל או בטלפון.